Kontakt

Multi-ściereczka

ul. Szmaragdowa 2
39-120 Sędziszów Małopolski
woj. podkarpackie

Kontakt telefoniczny: 723956789
Kontakt mailowy: info@multisciereczka.pl

Technologia MiraFiber®

Jak działa technologia MiraFiber ®

Ściereczki ze zwykłych materiałów nie mają wewnętrznych luk co powoduje, że mogą one wchłonąć stosunkowo mało zanieczyszczeń czy wilgoci. Przy ścieraniu jedynie przepychają brud i kurz, pozostawiając za sobą tak zwane paproszki, które trzeba mozolnie zebrać w szmatkę. Dodatkowo woda z detergentami, używana przy zwykłych ściereczkach, po przetarciu, tworzy krople, które wymagają dalszego osuszania przez polerowanie.

Mirafiber

MiraFiber ®, w przeciwieństwie do zwykłych materiałów, ma puste luki między włóknami działające jak miliony małych „łyżeczek”, które wciągają brud, kurz, tłuszcz i inne zanieczyszczenia i trzymają je aż do spłukania. W rezultacie otrzymuje się lśniące powierzchnie bez smug. Woda w tym procesie działa jak detergent, pomagając MiraFiber® oderwać brud od czyszczonych powierzchni i przechwycić przez luki. Nadwyżki wody osadzają się na czyszczonych powierzchniach w postaci mikroskopijnych kropelek, które wysychają nie pozostawiając po sobie śladu. Co ważne, włókna MiraFiber ® są nieskończenie długie, a więc ściereczka nie pozostawia za sobą własnych włókien.

Mirafiber

MiraFiber® otrzymał certyfikaty:

- ISO 14001 świadczący o tym że technologia produkcji jest neutralna dla środowiska.

- certyfikat I-szej klasy  Oeko-Tex 100, który gwarantuje, że nie ma w nim żadnych substancji, które byłyby szkodliwe w kontakcie ze skórą dzieci.

MiraFiber® vs MikroFibra

MiraFiber® to NIE mikrofibra. Multi-Ściereczka jest często mylona z innymi produktami opartymi na materiałach wykonanych z mikrofibry. Tak naprawdę ich jedyną wspólną cechą jest to, że w obu przypadkach włókna, które je tworzą są cieńsze niż jakiekolwiek inne włókna naturalne czy sztuczne. Jednak włókna MiraFiber ® są dodatkowo 5-10 razy cieńsze niż w przypadku mikrofibry. Uzyskany dzięki temu materiał, posiada doskonałe właściwości absorbująco - czyszczące.

Mikrofibra jest używana od początku lat 80-tych i w swoim czasie uważana była za zaawansowaną technologię. Dziś, technologia MiraFiber ® nie tylko udoskonala cechy mikrofibry, ale także dodaje nowe zalety, które nie istnieją w mikrofibrze. Świetne właściwości czyszczące w zestawieniu z dbałością o środowisko sprawiają, że jest to materiał na miarę naszych czasów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl