Kontakt

Multi-ściereczka

ul. Szmaragdowa 2
39-120 Sędziszów Małopolski
woj. podkarpackie

Kontakt telefoniczny: 723956789
Kontakt mailowy: info@multisciereczka.pl

Jak używać

Multiściereczka - jak używać najlepszą ściereczkę czyszczącą

  • Jak używać Multi-Ściereczkę?
  • Na jakich powierzchniach można używać Multi-Ściereczkę?
  • Jak dbać o Multi-Ściereczkę?
  • Jak często należy prać Multi-Ściereczkę?
  • Multi-Ściereczka pozostawia zacieki, co robię źle?
  • Dlaczego Multi-Ściereczka pozostawia smugi na oknach?
  • Dlaczego Multi-Ściereczka nie działa na elementach ze stali nierdzewnej?
  • Czy można używać Multi-ściereczkę do czyszczenia telewizorów plazmowych i LCD?
  • Czy potrzebuję więcej niż 1 Multi-ściereczkę?

Jak używać Multi-Ściereczkę?

Przed pierwszym użyciem wypierz Multi-ściereczkę.

Zawsze używaj Multi-ściereczkę na mokro. Multi-ściereczkę wystarczy zamoczyć w czystej (najlepiej ciepłej) wodzie, dobrze wykręcić, przetrzeć nią czyszczoną powierzchnię i poczekać aż wyschnie. Nie trzeba stosować żadnych chemikaliów ani polerować czyszczonej powierzchni. Można zaoszczędzić nawet połowę czasu, który spędza się na sprzątaniu.

Najlepiej złożyć ściereczkę na 4 części, co da 8 powierzchni ściereczki, którymi można ścierać przed wypłukaniem. Ścieranie płasko złożoną powierzchnią umożliwia maleńkim dziurkom w opatentowanej tkaninie skuteczniej ściągać i zatrzymywać w tkaninie brud, tłuszcz i inne zanieczyszczenia znajdujące się na czyszczonej powierzchni.

Na jakich powierzchniach można używać Multi-Ściereczkę?

Multi-ściereczka świetnie sprawdza się na wszystkich twardych powierzchniach. Jest niezastąpiona do mycia szyb, luster, armatury łazienkowej, płytek ceramicznych (NIE TRZEBA POLEROWAĆ!). Można nią także ścierać powierzchnie drewniane, stal nierdzewną, LCD/plazmę, ekrany komputerowe, urządzenia AGD, żaluzje, tapicerkę samochodową i itd.

Multi-ściereczka dobrze czyści także skórę.

Jak dbać o Multi-Ściereczkę?

Ściereczkę można prać w pralce lub ręcznie, w mydle, proszku lub w łupinach orzechów indyjskich.

Można prać w gorącej wodzie.

Nie należy prać z ręcznikami (ściereczka może wyłapać włókna z ręczników i później pozostawi je na czyszczonych powierzchniach).

Można wybielać w celu dezynfekcji (jednak nie należy długo moczyć Multi-ściereczki w wybielaczu, gdyż może on zniszczyć włókna tkaniny).

NIE należy stosować zmiękczaczy – pozostawią one powłokę, która zapcha mikro luki w tkaninie i obniży skuteczność Multi-ściereczki.

Jak często należy prać Multi-Ściereczkę?

Częstotliwość prania Multi-ściereczki zależy od tego jakie powierzchnie są nią czyszczone. Na przykład, jeżeli ścierali Państwo jedynie wewnętrzne szyby wystarczy ściereczkę wypłukać. Natomiast jeżeli Multi-ściereczka była używana do umycia tłustego piekarnika to na pewno należy ją wyprać.

Jeżeli na czyszczonych powierzchniach pozostają smugi jest to znak, że ściereczka jest brudna i także należy ją wyprać.

Multi-Ściereczka pozostawia zacieki, co robię źle?

Zacieki są spowodowane zbyt dużą ilością wody w ściereczce. Wystarczy ściereczkę jeszcze raz bardzo mocno wycisnąć tak by była ona tylko lekko wilgotna.

Dlaczego Multi-Ściereczka pozostawia smugi na oknach?

Jeżeli zdarza się to przy pierwszym użyciu to możliwe, że na ściereczce pozostały jakieś zanieczyszczenia z procesu produkcji. Dlatego przed pierwszym użyciem ściereczkę należy wyprać.

Jeżeli Multi-ściereczka była już używana to prawdopodobnie pozostał w niej brud z poprzedniego sprzątania. Należy ściereczkę wyprać, by usunąć brud, który utrudnia czyszczenie.

Dlaczego Multi-Ściereczka nie działa na elementach ze stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna bywa trudna w utrzymaniu czystości. Często powodem jest warstwa silikonu, którym pokryta jest stal nierdzewna (silikon znajduje się w chemicznych środkach do czyszczenia stali). Usunięcie tej warstwy samą Multi-ściereczką i wodą może być czasochłonne. Dlatego przy pierwszym czyszczeniu, najlepiej użyć sody oczyszczonej. Wystarczy zmoczyć ściereczkę i wycisnąć, a następnie nasypać trochę sody na ściereczkę. Należy dodać trochę wody tak by z sody zrobić lekką pastę. Tak przygotowaną pastą należy przetrzeć element ze stali nierdzewnej, a następnie spłukać wodą. Multi-ściereczkę należy dobrze wyprać by nie pozostała na niej soda. Element ze stali nierdzewnej należy przetrzeć czysta Multi-ściereczką.

Czy można używać Multi-ściereczkę do czyszczenia telewizorów plazmowych i LCD?

Oczywiście! W Multi-ściereczce nie ma żadnych chemikaliów, które mogłyby zamazać bądź zniszczyć takie powierzchnie. Należy jedynie pamiętać by używać czystej ściereczki – sama ściereczka nie podrapie żadnych delikatnych powierzchni, ale jeżeli są w niej jakieś zanieczyszczenia, np. piasek, mogą one spowodować uszkodzenia.

Czy potrzebuję więcej niż 1 Multi-ściereczkę?

Multi-ściereczka przyda się zarówno w kuchni jak i łazience, do mycia okien i do mycia podłóg. By zaoszczędzić czas na pranie 1 ściereczki i by móc swobodnie używać ją do różnych powierzchni warto mieć ich kilka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl